Topánky Geox

GeoxHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Geox je talianska firma, ktorá sa snaží spájať tradičný svet obuvníctva s modernými technológiami. Firma ravidelne investuje do výskumu a vývoja rôznych noviniek.

Z histórie značky

Za zrodom značky stál Talian Mario Moretti Polegato, ktorý sa narodil v roku 1952 v Trevise. Rodina sa ho snažila vychovať a vzdelať tak, aby neskôr mohol prevziať rodinný vinársky podnik. Toto sa jej aj podarilo. Nikto však netušil, že Mario Moretti Polegato nakoniec skončí pri výrobe obuvi. Netušil to dokonca ani on, keďže s obuvníckym priemyslom nemal nič spoločné. Nápad vyrábať topánky vznikol počas jednej z mnohých vinárskych konferencií, ktorých sa zúčastnil. Mario Moretti Polegato si išiel oddýchnuť – trochu sa poprechádzať. Prekvapilo ho však ohromné teplo, ktoré najviac pociťoval v topánkach. Mario si však pomohol ako pravý Mcgyver. Pomocou švajčiarskeho nožíka vyrobil v topánkach vetracie otvory.

Tento nápad mu zostal v hlave a neskôr sa rozhodol tento svoj objav predstaviť verejnosti. Konzultácie s výrobcami obuvi skončili tak, že Mario sa pustil do výroby topánok.

Odvetrané topánky

Geox je pomerne špecifická spoločnosť. Nebude vás lákať na trendové farby či tvary. Značka sa snaží prezentovať ako riešiteľ problému. To, že  v topánkach býva horúco, pocítil hádam každý. Nie vždy je možné si dať na nohy sandále či šlapky. Ponúka bežné topánky, ktoré využívajú špeciálne vetranie. Napríklad často využíva podrážku, v ktorej sú malé dierky. Takto je možné obuv veľmi efektívne odvetrať.

„X“ - technológie

Názov Geox vznikol z gréckeho slova „geo“, čo znamená Zem. „x“, ktoré nasleduje, má označovať technológie, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou značky.

Geox využíva vo svojich topánka polopriepustné membrány. Tieto membrány sú vodotesné, avšak dokážu pomerne ľahko prepúšťať paru. To znamená, že noha zostane uchránená od dažďa, pot sa však môže bez problémov odparovať.

Oficiálna stránka značky: geoxonline.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Geox vo Vašom okolí.

Topánky Geox v našej ponuke

Geox D34G4B

Dámske čižmy Geox sú luxusným kúskom. Kožený vzhľad v kombinácii s kovovou aplikáciou na päte dodáva šmrnc. Výhodou čižiem je jednoduché obúvanie s úchytkou na sáre, nízky opätok a tvarovanie ...

Geox D3474C

Dámske mokasíny Geox sú vkusnou a pohodlnou dámskou obuvou na jar, leto či jeseň. Okrem maximálneho komfortu poskytujú svojim nositeľkám aj atraktívny dizajn, aktuálne vo vínovej farbe. Materiál zvršku je ...

Geox D34P8U

Dámske lodičky Geox sú vkusnou módnou obuvou, vhodnou na jar alebo jeseň. Protisklzová podrážka poskytuje nohám stabilitu pri chôdzi. Klinový plný podpätok je v strednej výške, a teda zaručuje chodidlám ...

Geox D32T6E_00021_C9999_aw 41

Módne dámske lodičky obľúbenej značky Geox sú elegantné, vhodné nielen do spoločnosti ale aj na bežné nosenie. Jednoduchý a zároveň elegantný dizajn sa hodí na každú príležitosť. Lodičky sú ...

Skúsenosti a názory:

 1. Lýdia Nosianová

  Dobrý deň,
  dňa 18.11.2013 som si zakúpila vo Vašej predajni v Auparku čižmy v hodnote 199€, ktoré som dňa 3.1.2014 reklamovala v predajni a bolo mi povedané, že reklamácia bude vybavená do 1 (slovom jedného????) mesiaca, ale aké prekvapenie som zažila dnes 28.1.2014 keď som sa telefonický informovala aký osud stíha moje čižmy, mi oslovená pracovníčka povedala, že až dnes (no super) boli čižmy opätovne posunuté na opravu pánovi obuvníkovi, pretože ten nemal ani šajnu čo má s čižmami robiť (no tak toto nemá chybu). Nerozumiem tomu ako sa toto mohlo stať v takej renomovanej firme akou ste. Pracovníčka mi oznámila, že bohužial zlyhal nejaký ľudský faktor či čo. Mam taký dojem, že čižmy budem nosiť asi v lete.
  Prosím Vás, podajte mi vysvetlenie a termín kedy bude moja reklamácia kladne vybavená k mojej a Vašej spokojnosti.
  Ďakujem a ostávam s pozdravom.
  email: nvs1@centrum.sk

  1. Vladimír Rejholec

   Dobrý deň, ďakujeme za Vašu reakciu. Portál ObuvOnline.com nepredstavuje oficiálne zastúpenie výrobcu, distribútora ani predajcu žiadnej značky obuvi, slúži primárne ako informačné médium pričom poskytuje zákazníkom priestor na zdieľanie skúseností s jednotlivými výrobcami a predajcami topánok.

   Podľa občianskeho zákonníka musí byť Vaša reklamácia vybavená (oprava, výmena, vrátenie peňazí, zamietnutie reklamácie) do 30 kalendárnych dní od dátumu jej prijatia. Pokiaľ 30. deň spadá na deň pracovného pokoja, termín sa predlžuje na najbližší pracovný deň. Pokiaľ Vaša reklamácia nebola do tohto termínu vyriešená, jedná sa o porušenie Vašich spotrebiteľských práv – obchodná inšpekcia by v tomto prípade nemala mať žiadny problém s pokutovaním subjektu.

   Pokiaľ reklamácia nebude vybavená do 3. 2. 2014, ako ďalší postup odporúčame obrátiť sa na obchodnú inšpekciu, alebo žiadať od predajcu vrátenie kúpnej sumy/okamžitú výmenu tovaru za nový s odkazom na jeho porušenie zákona a hroziacu sankciu zo strany SOI.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.