Topánky Gant

GantHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Gant je švédska firma, ktorá sa venuje výrobe luxusnej módy. V portfóliu spoločnosti nájdete:

  • Topánky
  • Oblečenie
  • Parfumy
  • Slnečné okuliare
  • Spodnú bielizeň

Je to pôvodom americká firma, preto sa niekedy nazýva aj Gant USA. Založená bola krátko po druhej svetovej vojne. Postupne však začala naberať európsky charakter, teda prvky luxusu, ktoré spravili z tejto značky svetovú ikonu. Vyrába luxusné veci pre ženy, mužov, dievčatá, chlapcov, ale aj pre deti. Firma po celom svete prevádzkuje vlastné predajne. Väčšina predaja je však realizovaná inými distribučnými kanálmi.

Niečo z histórie značky

Gant je skutočne globálna značka. Pôvodom z USA, sídliaca vo Švédsku, patriaca švajčiarskej firme.

Začiatky značky

Bernard Gantmacher, ukrajinský imigrant, dorazil do New Yorku v roku 1914. Hneď po príchode prišiel na Manhattan, kde sa zamestnal vo výrobni odevov. O pár rokov neskôr vo firme stretol svoju manželku, ktorá bola špecialistom na gombíky a gombíkové dierky.

Deti Bernarda Gantmacher naštartovali firmu. Spočiatku však pôsobili iba ako dodávatelia košieľ. Firma sa však postupne začala rozvíjať.

V 60-tych rokoch boli  košele značky veľmi bežným javom – najmä u mladej generácie. Nosili sa bez kravaty a s rozopnutým vrchným gombíkom.

Na konci 60-tych rokov bol Gant druhým najväčším výrobcom košieľ na svete. Firma bola v rozkvete. Zmeny však naštartoval predaj značky. Rodina, ktorá firmu zakladala, sa rozhodla ju predať. Firma mala neskôr rôzne problémy. Mnohokrát zmenila majiteľa a postupne ustupovala z popredným pozícii vo svete. Z orientácie na veľkosť výroby a predaja sa firma zamerala na tovar s vyššou pridanou hodnotou. Odpoveďou na problémy firmy bola luxusná móda.

Do švédskych rúk sa Gant dostal až v roku 1999 – a to iba za 71 tisíc dolárov.

Oficiálna stránka značky: gant.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Gant vo Vašom okolí.

Topánky Gant v našej ponuke

Gant Gina_ss14

Dámske mokasíny Gant Gina sú ľahkou letnou obuvou značky Gant. Výhodou tejto obuvi je komfort a vhodnosť takmer na každú príležitosť. Atraktívny vzhľad sa snúbi s pohodlnosťou pri celodennom nosení. ...

Gant Breeze

Pánske žabky Gant Breeze sú štýlové, značkové a pohodlné žabky od značky Gant. Žabky Gant Breeze patria medzi voľnočasovú obuv. Textilný popruh upevnený koženým spojom vedie cez priehlavok a pomedzi ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.