Topánky Gallus

GallusHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Gallus vo  svete obuvi znamená viac ako 130 ročnú kvalitu. Gallus je pritom latinský názov rodu kura (a teda aj kohúta). Toho nájdete aj v logu rovnomennej nemeckej firmy. Špecializuje sa na klasické topánky pre mužov. Muži majú pri topánkach radi striedmosť. Potrpia si však na prvotriednu kvalitu. Presne toto ponúka pánom spoločnosť už viac ako sto rokov.

Z histórie značky

Všetko sa začalo ešte v predminulom storočí. Presnejšie v roku 1883 v nemeckom meste Mönchengladbach. Heinrich Vogels si založil malú firmu, ktorá sa spočiatku špecializovala na výrobu robustnej pracovnej obuvi.

Firme trvalo 20 rokov, pokiaľ dosiahla 80 zamestnancov. Pri takejto zamestnanosti bola spoločnosť schopná produkovať približne 200 párov topánok denne. Dnes sa môžu tieto čísla zdať smiešne, dôležité je si však uvedomiť, že išlo o ručnú výrobu.

Gallus s vypätím všetkých síl prežil ťažké ekonomické časy po prvej svetovej vojne. 20- a 30-te roky boli obdobím rozmachu.  V roku 1938 sa firma presunula do mesta Dülken, kde si postavila štyrikrát väčšiu fabriku, akú mala do tej doby. Motiváciou k sťahovaniu bola najmä blízkosť garbiarní.

Niekedy v tomto období firma získala aj dnešný názov a logo. Kohút je logom firmy a má symbolizovať silu, maskulinitu a dôraz na kvalitu.

Na konci druhej svetovej vojny Gallus zamestnával 600 ľudí. Denná produkcia obuvi bola na úrovni 1200 párov. 50- a 60-te roky boli obdobím veľkého boomu. Firma musela niekoľkokrát zväčšovať výrobnú halu.  Firma takto dosiahla métu milión vyrobených párov topánok za rok.

Rodina Vogelsovcov vlastnila spoločnosť Gallus až do roku 1997, kedy ju prevzali Holanďania. V roku 2000 bola ukončená výroba topánok v Nemecku. Produkcia sa presunula do Rakúska.

Oficiálna stránka značky: deichmann.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Gallus vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

 1. ivka

  Nemám vo zvyku kupovať drahú obuv, ale 10/14 som kúpila synovi topánky GALLUS .Stáli 59.90 e,tak sme predpokladali, že sú kvalitné a vydržia mu dlhšiu dobu.To že bola podrážka perforovaná- klimatická,na to nás predávajúca neupozornila.Na to prišiel syn,až keď mu do topánok tieklo.Nosil ich preto vo firme ,teda v interiéri.V apríli 2015 som dala topánky na reklamáciu,pretože v oboch topánkach sa predrala spodná časť päty.Výsledok posúdenia bolo zamietnutie s dôvodom nevhodný spôsob používania.Pri prevzatí som zistila,že topánky boli ešte viac roztrhané vo vrchnej časti,čo asi malo rozhodujúci vplyv na celkové posúdenie
  v prospech predávajúceho.Som sklamaná s celkovým prístupom k zákazníkovi v predajni ZOC Deichmann Skalica. Takže značku Gallus neodporúčam.

 2. vlado

  aj ja som si ich kúpil a aj za tú istú cenu ako pani píše hore – 59.90 e,no hrôza ,po 14 – tich dnoch nosenia mi úplne premokli v daždi ,hotová katastrofa,je to veľký ŠIT,aušus,neodporúčam ich nikomu kupovať…!!!!!!!

  kúpil som ich v Deichmann Senica….

  kde je tá precíznosť výroby a kvality …?

  existuje ešte…????????

 3. Braňo

  Dobrý deň , nesúhlasim moc z hore uvedenými skúsenosťami. Nakoľko mam okolo 100 kg a všetky topánky ktoré som doteraz kupoval mi nevydržali dlhšie ako 12 mesiacov, jedného dňa asi 8 rokov do zadu som si kúpil kožene topánky za 59,90 Galus , od vtedy už inú značku ani len neodskúšam , je pravda ,že aj koža sa da nesprávnym používaním zničiť ale nič lepšie na trhu nepoznám a prajem rakúskej firme , ktorá topánky vyrába nech si držíi kvalitu a cenu a nech sa im darí minimálne tak ako doteraz.

 4. Milan Kubačák

  Musím sa priznať, že s kvalitou obuvy sa trápim prakticky neustále, keďže som vysokého vzrastu a počas roka nachodím veľa kilometrov trasou do práce. Topánky mi vždy vydržali maximálne tak rok. Avšak už pár rokov si pochvaľujem značku Gallus, keďže som s ich kvalitou spracovania prekvapený. Musím dodať, že nie sú ani z ďaleka dokonalé, ale ak si človek zvykne na ich hlavný neduh – a síce zodratá stielka v oblasti päty po roku nosenia, tak bude majiteľ vo výsledku veľmi prekvapený pohodlnou chôdzou a kvalitou spracovania zvyšku. Zimné topánky tejto značky mam už asi štvrtým rokom, čo je pri mojom rozmere chodidla 46 a váhy 105 kilogramov už celkom zázrak. Pravda je, že si Gallusky kupujem iba vo výpredaji, a za tú cenu sú pre mńa prakticky dokonalé. Apropo: treba si dávať pozor na ich radu topánok s prídomkom „Clima“. Keďže majú vetracie otvory, sú absolútne nevhodné na chôdzu v daždi avšak perfektné na jar, v lete alebo suchej jeseni.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.