Topánky Fila

FilaHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Fila je jedným z najväčších výrobcov športovej obuvi a oblečenia. Značka patrí k tým najstarším. Centrála spoločnosti sa v súčasnosti nachádza v juhokórejskom Soule.

Z história značky

Značka existuje už viac ako 100 rokov. Spoločnosť založili bratia Filovci už v roku 1911. Spočiatku sa však nevenovala výrobe športovej obuvi a športového oblečenia. Začínala výrobou spodnej bielizne pre Talianov žijúci pod Alpami.

S výrobou športovej obuvi a oblečenia začala Fila až v 70-tych rokoch minulého storočia. Na začiatku je v tomto smere pomohol slávny tenista Bjorn Borg. Ako športová značka začala byť zrazu veľmi úspešná. Firma sa postupne vypracovala na jedného z najväčších svetových výrobcov športovej obuvi a oblečenia.

Pôvodní talianski vlastníci značku Fila predali v roku 2003. Tá následne niekoľkokrát zmenila majiteľa. Firma nakoniec skončila v kórejských rukách. Od roku 2007 je tak kórejská spoločnosť. Je najväčší kórejský výrobca športovej obuvi a oblečenia.

Zaujímavosti o značke

Značka oblečenia a topánok Fila bola výrazne propagovaná v americkom seriáli Sopránovci. File sa tak podarilo umiestniť svoje produkty do jedného z najpopulárnejších seriálov za posledné roky.

Beastie Boys v roku 1989 vydali album, na ktorom bola pesnička  „The sound of science“ – v tejto pesničke spievali „Rock my Adidas, never rock Fila“.

Značka bola nesmierne populárna aj v hip hop scéne osemdesiatych rokov.

Sponzorstvo

Ako takmer všetky značky športového oblečenia a obuvi, ani Fila sa nezaobíde bez sponzorstva a podporovania špičkových športovcov. Začiatkom 21. storočia to so sponzorstvom dokonca prehnala, čo ju dotiahlo do zlých hospodárskych výsledkov.

Fila v súčasnosti podporuje klubové a národné tímy, jednotlivcov či rôzne podujatia. Podporuje či podporovala:

  • Kim Clijsters
  • Boris Becker
  • Björn Borg
  • Blackpool F.C.
  • austrálsky kriketový tím a tak ďalej
Oficiálna stránka značky: fila.de
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Fila vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

  1. Juraj

    Značka Fila je dizajnovo super,ale než sa to dostane do ochodu do regalov malo by sa dať viac pozornosti ako sú lepené .Veľa produktov už v regáloch vystavené sú nekvalitne zalepené resp….odlepené potom sú problemy z reklamaciou ….mal by sa z tym zaoberať nejaky špecialista a obuv vracať nazad a nie to davať do regálov na predaj ….mal som problem si vybrať poriadne zalepenu obuv davam si na to veľky pozor stači sa prejsť po daždi a voda je v botách ….dúfam že dôjde k náprave
    Za porozumenie ďakujem

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.