Topánky Feiyue

FeiyueHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Feiyue je značka tenisiek, ktoré sa začali vyrábať v 20-tych rokoch minulého storočia v čínskom Shanghaji. Tenisky tejto značky sa vyrábajú v Číne do dnešného dňa. V roku 2006 však sa však jeden francúzsky biznismen rozhodol oživiť túto klasickú čínsku značku.

Feiyue je čínske slovo, ktoré by sme mohli preložiť ako „preletieť“ či „prekročiť“. Toto je zohľadnené aj vo firemnom slogane, ktorý je „Flying forward“, čo by sa dalo do slovenčiny preložiť ako „letieť dopredu“. Má to symbolizovať pozdvihnutie tela aj ducha.

Bojové umenia

Tenisky značky Feiyue pôvodne v Číne vyrábala spoločnosť Dafu. Tenisky sa stali populárne najmä pre svoju robusnosť, flexibilitu a komfort. Toto sú všetko vlastnosti, ktoré sú nevyhnutné na vykonávanie bojových umení. V Číne majú rôzne bojové umenia veľmi veľký význam, a tak tenisky značky si pomerne rýchlo našli medzi Číňanmi obľubu. Za viac ako 80 rokov svojej existencie spoločnosť za značkou vyrobila stovky tisíc tenisiek určených predovšetkým na domáci trh.

Výrobky značky sa však veľmi dobre predávajú aj v mimo Činy. Nakupujú ich všetci priaznivci bojových umení, bojové kluby a podobne. Sú jednoducho čínskou ikonou.

Patrice Bastian a jeho nápad

Patrice Bastian je Francúz žijúci v Shangaji.  V roku 2006 ho napadlo oživiť značku Feiyue. Kým pôvodné čínske sú určené predovšetkým na praktikovanie bojových umení, Patrice Bastian sa rozhodol vytvoril tenisky vhodné pre každého.

Francúzske Feiyue tenisky majú napríklad hrubšiu podrážku, sú lepšie vypchané a využívajú hrubšiu tkaninu.  Sú určené na bežné nosenie. Tie čínske na to veľmi vhodné nie sú. Čínske sa pôvodne vyrábali iba v dvoch farbách – v čierne a bielej. Feiyue tenisky od Patrice Bastiana sú v ponuke v ďaleko širšej palete farieb.

Oficiálna stránka značky: feiyue-shoes.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Feiyue.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.