Topánky Dunlop Volley

Dunlop VolleyHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Dunlop Volley je značka obuvi, ktorá bola veľmi populárna najmä v Austrálii. Táto značka je vyrábaná spoločnosťou Dunlop Sports, ktorá zase patrí pod firmu Pacific Brands.

Tenisky Dunlop Volley boli verejnosti predstavené v roku 1939 spoločnosťou Dunlop Austrália. Tenisky mali jednoduchý dizajn – biela tkanina na gumenej podrážke. Dizajn týchto tenisiek sa za posledných 70 rokov prakticky nezmenil.  V 70-tych rokoch bol k čisto bielemu dizajnu pridaný zelený a zlatý pásik.

V 80-tych rokoch Dunlop Volley predstavili basketbalové tenisky. Neobľúbili si ich však basketbalisti, ale rafteri a turisti. Tenisky boli špecifické tým, že chránili členok, siahali pomerne vysoko.

Ani Dunlop Volley, ako väčšina výrobcov obuvi, sa nevyhol presunutiu výroby do lacnejších krajín. Firma tak v rodnej Austrálii nevyrába.

V roku 2004 sa značka stala súčasťou spoločnosti Pacific Brands.

Na olympijských hrách v roku 2012 v Londýne boli tenisky tejto značky súčasťou oficiálnej uniformy austrálskeho národného tímu.

Oficiálna stránka značky: dunlop.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Dunlop Volley vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.