Topánky Dr. Martens

Dr. MartensHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Dr. Martens je britská značka, ktorú nájdete na oblečení, obuvi či batožine. Značka je známa aj ako:

  • Doctor Martens
  • Doc Martens
  • Docs or DMs

Výrobky značky sú známe najmä vzduchom zmäkčenými podrážkami.

Niečo z histórie spoločnosti

Za zrodom značky Dr Martens stál v roku 1945 Klaus Märtens, ktorý počas druhej svetovej vojny pôsobil ako armádny doktor. Počas lyžovačky v Alpách si však poranil nohu a zrazu zistil, že jeho armádne topánky mu veľmi nepomáhajú s nastupujúcou bolesťou. Klaus Märtens sa tak rozhodol si vyrobiť vlastné topánky, v ktorých by sa cítil príjemne aj so zranenou nohou. Na výrobu prvého páru topánok využil použitú gumu z pneumatiky. Základom jeho nového objavu, ktorý mu priniesol úspech, bola vzduchom zmäkčená podrážka.

Úspech sa však nedostavil okamžite. Klaus Märtens mal spočiatku veľký problém svoj vynález predať. Firma sa mu rozbehla až  v momente, kedy našiel do svojho biznisu partnera.

Značka Dr Martens mala spočiatku veľký úspech u žien. Až 80 percent produkcie bolo kupovaných ženami nad 40 rokov. Tie si pochvaľovali najmä pohodlnosť topánok značky Dr Martens.

Na konci minulého storočia to však s firmou nevyzeralo práve najlepšie. Firma strácala zákazníkov, trhy a na prelome tisícročia sa dostala takmer do bankrotu. Od toho firmu zachránila drastická reštrukturalizácia, kedy na domácej pôde v Británii bolo zrušených viac ako 1000 pracovných miest. Výroba bola presunutá do Thajska a Číny. Firma nechala vo Veľkej Británii iba 20 zamestnancov, ktorí všetci pracovali v jej londýnskej centrále.

Reštrukturalizácia firmy bola úspešná. Posledné roky Dr Martens trvalo rastie, značke sa darí a jej popularita rastie.

Spoločnosť je rodinná firma. Napriek všetkým problém stále zostáva v rukách rodiny Griggsovcov.

Oficiálna stránka značky: drmartens.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Dr. Martens vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.