Topánky British Knights

British KnightsHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

British Knights je značka a firma zároveň, ktorá sa zaoberá výrobou obuvi. Firma vznikla v roku 1980 v americkom New Yorku, kde aj doteraz sídli. British Knights, alebo BK, zažila najväčšiu sláva na prelome 80-tych a 90 rokoch. Veľkú popularitu si táto značka udržala aj po celé 90. roky. V súčasnosti má firma dve časti – BK Europe, ktorá zabezpečuje licencovanie a predaj obuvi po celom svete okrem USA, Kanady, Čile a Peru. BK Amerika sa zase stará o trhy v týchto štyroch krajinách.

Z histórie

Ako už bolo spomenuté, značka bola populárna najmä počas 90-tych rokov minulého storočia. BK sa stala ikonickou značkou najmä v hip hop komunite. V tomto segmente trhu British Knights dokonca ohrozovali dominantné postavenie značiek ako Nike či Puma.

Značka BK sa objavila v klipoch rôznych skupín a spevákov – ako napríklad Public Enemy či Technotronic.

V čase veľkej popularity British Knight spolupracovali s hudobníkom MC Hammer, ktorý pre firmu BK spravil osobité video na podporu značky. MC Hammer bol v tom čase nesmierne populárny pre svoj úspešný hit „Can’t Touch This“. Na určitý čas sa „Can’t touch this“ stalo hlavným reklamným sloganom BK.

Dymacel

British Knight patrila v 90-tych rokoch medzi najinovatívnejšie značky na trhu. Jedným zo zlepšovákov z ich dielne bola aj dymacel, čo bol silikón v tvare diamantu v podrážke ich obuvi. Účelom tohto objektu bolo zmiernenie nárazov. V tom čase podobnú technológiu predstavili aj všetci ostatní významní producenti obuvi ako Puma, Adidas či Nike. Dymacel a jeho varianty od iných výrobcov vyzerali veľmi dobre. Aj vďaka ním sa zvyšovali predaje. Samotná efektivita takýchto technológií však bola a je otázna.

Oficiálna stránka značky: bkfootwear.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky British Knights.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.