Topánky Avia

AviaHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Avia je značka športovej obuvi, ktorá vznikla v Spojených štátoch amerických. Firmu, ktorá stojí za touto značkou, založil Jerry Stubblefield v roku 1979 v americkom štáte Oregon. Jerry Stubblefield bol v tom čase bývalý vrhač disku, ktorý pokoril hneď niekoľko rekordov. Názov pre jeho firmu ho napadol počas letu. Názov mal asociovať lietanie – z latinského slova avis, ktoré označuje vtáka.

Z histórie značky

Jerry Stubblefield vytvoril podnikateľské duo so svojím synom Donom. Don Stubblefield bol v čase vzniku firmy čerstvým absolventom umeleckej školy, čo mu umožnilo pustiť sa do navrhovania športovej obuvi. Rodinné duo vytvorilo v 80-tych rokoch veľmi úspešné modely. V mnohých častiach trhu Avia v tom čase produkovala najúspešnejšie modely. Firma dominovala najmä v ženských topánkach určených pre aerobik či chôdzu. Veľmi úspešné modely však mala aj v basketbale. V 90-tych rokoch nosili tenisky tejto značky aj títo basketbalisti:

  • Scottie Pippen
  • John Stockton
  • Clyde Drexler

Výrobky tejto firmy však nosili aj menej populárni ľudia. Richard Ramirez, sériový vrah, takisto nosil obuv značky Avia, keď sa v tichosti vkrádal do príbytkov svojich obetí. Bola to práve  jedinečná podrážka, ktorej odtlačky nakoniec pomohli polícii vypátrať vraha.

V roku 1987 bola firma kúpená spoločnosťou Reebok. Približne o desať rokov Reebok predal Aviu ďalšej firme -  American Sporting Goods Corporation. Tá pôsobí ako dcérska spoločnosť firmy Brown shoe company.

Inovatívnosť

Avia je známa aj svojim inovatívnym prístupom k športovej obuvi. Priniesla do sveta športovej obuvi množstvo zaujímavých zlepšovákov. Ako prvá predstavila špeciálnu oporu päty či systém na absorbovanie nárazov pri behu.

Oficiálna stránka značky: avia.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Avia.

Topánky Avia v našej ponuke

Avia Trailside Mens Trail Running Shoes

Avia Trailside sú pánske tenisky, ktoré sú konštruované na beh. Sú ľahké a priedušné, zvršok má zvýšenú cirkuláciu vzduchu a znižuje úroveň potenia a následnej vlhkosti nohy. Čipkovaná tkanina ...

Avia Endeavor Ladies Running Shoes

Dámske tenisky Avia Endeavor Ladies Running Shoes sú bežeckou obuvou s polstrovaným jazykom. Vnútorná predná čipka zabezpečuje stabilitu chodidla v obuvi. Tenisky sú oteruvzdorné s gumovou podrážkou a ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.