Topánky Armani

ArmaniHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Kto by nepoznal meno Giorgio Armani… Armani je jednoducho legenda. Je to jedna z najznámejších talianskych značiek. Ikona módneho sveta, ktorá je považovaná za luxus.

Dnes Armani ponúka spotrebiteľom hneď niekoľko značiek. Niektoré sú v kategórií top luxus, iné sú prístupné aj pre bežných milovníkov štýlu. Pod všetkými týmito značkami má podpis Giorgio Armani, zakladateľ celého impéria.

Giorgio Armani sa narodil v roku 1934 v talianskej Piacenze. Na začiatku jeho života to vôbec nevyzeralo, že sa z neho stane módna hviezda. V mladosti bol Giorgio inšpirovaný medicínou. Jeho štúdia však netrvali veľmi dlho. Po krátkom pobyte na univerzite slúžil v armáde. Osud ho potom zavial do obchodného domu, kde pomáhal s inštaláciou výkladov. Odtiaľ sa dostal kúsok ďalej k predaju obuvi.  Táto bežná práca mu pomohla pochopiť svet obuvi a najmä získať prístup k efektívnemu marketingu v oblasti módy.

Neskôr začal navrhovať módu pre rôzne značky. dlho pôsobil na voľnej nohe. Až v roku 1975 vytvoril vlastnú značku, ktorej netrvalo dlho, aby dosiahla svetovú slávu.

Značky módneho domu

Nie je to obyčajná značka, ktorých je po celom svete stovky či tisíce. Armani je impérium, ktoré pozostáva z rôznych značiek. V súčasnosti pôsobí aj mimo obuvi či módy ako takej.

Giorgio Armani

Giorgio Armani je luxusná značka, pod ktorou Armani predáva topánky, odevy a módne doplnky výlučne v špecializovaných obchodoch. Táto značka patrí medzi tie drahšie.

Emporio Armani

Emporio Armani je ďalšia luxusná značka z dielne tohoto domu. Luxusné kolekcie je možné si kúpiť v špecializovaných butikoch. Tie môžete nájsť napríklad v týchto mestách:

  • Londýn
  • Bogota
  • Tokyo
  • Amsterdam
  • Paríž
  • Chigago
  • Miláno
  • Los Angeles a tak ďalej

Armani Collezioni

Armani Collezioni je z pohľadu luxusnosti a ceny niekde v strede značiek Armani. Armani Collezioni je tak bez problémov dostupná aj strednej vrstve.

Armani Jeans a Armani Exchange

Armani Jeans a Armani Exchange sú lacnejšie modelové rady z dielne módneho domu Armani. Obe značky sa zameriavajú predovšetkým na mladšiu generáciu.

Ďalšie aktivity značky Armani

Armani má dokonca aj vlastnú značku hotelov či barov.

Oficiálna stránka značky: armani.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Armani vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.