Topánky Allen Edmonds

Allen EdmondsHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Allen Edmonds je americký výrobca pánskych spoločenských topánok.  Firma rozhodne nepatrí medzi najmladšie. Kým väčšina súčasných výrobcov topánok je na trhu maximálne 30 rokov, táto značka je tu už po dobu takmer 100 rokov.

Firma Allen Edmonds bola založená v roku 1922 v meste Belgium, v americkom štáte Wisconsin. Stále sídli v štáte Wisconsin. Ústredie je však presunuté do mesta Port Washington.

Vyrába najmä klasické spoločenské topánky pre pánov. Toto robí už takmer sto rokov. V roku 2006 však firma predstavila modernejšie topánky, ktoré sú vhodné aj na menej formálne príležitosti. Takéto topánky majú bežnú gumenú podrážku.

Výroba v Spojených štátoch amerických

Takmer 99 percent všetkej obuvi predanej v USA sa vyrába v zahraničí. Topánky vyrobené americkými robotníkmi je taký malý unikát. Allen Edmond patrí medzi výrobcov obuvi, ktorí sa stále spoliehajú na domácu pracovnú silu.

Firma veľmi dobre vie, koľko by ušetrila, keby výrobu presunula napríklad do Číny. Náklady na výrobu každého páru topánok by rapídne klesli. Spoločnosť však v minulosti vyjadrila túžbu zachovať výrobu svojich výrobkov v USA aj napriek tomuto faktu.

Dôsledkom tohto je aj fakt, že výrobky Allen Edmond rozhodne nepatria medzi tie najlacnejšie. Drahé výrobky značky však oplývajú vynikajúcou kvalitou. Práve z tohto dôvodu firma nechce presúvať výrobu do nejakej rozvojovej krajiny. Obáva sa totiž o kvalitu svojej produkcie.

Lojalita zákazníkov

Zákazníci Allen Edmond patri medzi najvernejších.  Množstvo doživotných zákazníkov firma získala po tom, ako dodávala americkej armáde obuv počas druhej svetovej vojny. Mnohí veteráni zostali značke tejto firme verní po zvyšok svojho života.

Oficiálna stránka značky: allenedmonds.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Allen Edmonds.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.