Topánky Alden

AldenHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Alden shoe company je spoločnosť, ktorá stojí za rovnomennou značkou. Alden patrí medzi veľmi špecifické značky na trhu s obuvou. Kým väčšina výrobcov topánok vznikla v posledných 30 rokoch, Alden shoe company má za sebou viac ako 100 rokov existencie.

Firma vznikla v roku 1884 v Middleborough, v americkom štáte Massachusetts. Zakladateľom firmy bol Charles H. Alden. Na konci 19. storočia vniklo v štáte Massuchusetts množstvo výrobcov topánok. V tom čase mala výroba topánok významný podiel na americkej výrobe. Dnes je situácia diametrálne odlišná. V USA fabriky na výrobu topánok prakticky neexistujú. Zo stoviek obuvníckych firiem prítomných v štáte Massuchusetts je Alden shoe company poslednou fungujúcou. Aj preto je značka v USA vnímaná najmä ako historické dedičstvo.

Rodinná firma

Alden shoe company stále zostáva v rukách rodiny Alden. Tradícia sa však nedrží iba v rukách majiteľov. Z približne stovky zamestnancov sú mnohí druhá či tretia generácia pomáhajúca vyrábať skvelú obuv.

Značka sa špecializuje na ručne vyrábané pánske spoločenské topánky. Je to najmä o tradícii. Firma používa kvalitné materiály, ktoré spracúva tradičnými postupmi. Kožu na výrobu topánok získava firma výlučne v USA a Európe, hoci to nie je také jednoduché.

Úspech v 21. storočí

Trochu prekvapujúco firma zažíva malú renesanciu svojho biznisu. Môže za to móda. Na počiatku 21. storočia je možné pozorovať príklon späť k tradičným materiálom. Ľudia neváhajú zaplatiť vyššie sumy za kvalitné topánky s výborných materiálov, ktoré vydržia mnoho rokov.

Indiana Jones

Napriek tomu, že Alden je tradičná značka, ktorá sa neveľmi zmenila za posledných sto rokov, firme sa podarilo dostať do pop kultúry modernej doby. Slávny sa stal model topánok 405. Je to práve tento model, ktorý nosil slávny Indiana Jones vo svojich filmových dobrodružstvách.

Oficiálna stránka značky: aldenshoe.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Alden.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.