Topánky Alberto Fermani

Alberto FermaniHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Alberto Fermani je známa značka dámskej obuvi. Značka pochádza z Talianska, jej korene je potrebné hľadať v meste Macerata. Značka reprezentuje meno svojho zakladateľa, v súčasnosti pôsobí na viac ako 30 trhoch po celom svete. Hlavnou doménou tejto talianskej značky sú najmä butiky po veľkých európskych metropolách. Značke sa však úspešne darí prenikať aj na rýchlo rastúce ázijské trhy, ktoré sú najviac zodpovedné za úspech firmy v posledných rokoch.

Z histórie značky

Taliansko je krajina, ktorej sú umenie a zmysel pre krásu vrodené minimálne od začiatku renesencie. V 20. storočí vzniklo v Taliansku množstvo módnych ikon – krajina mala a má výborné podmienky pre tvorivého ducha sídliacom v takých osobnostiach, akými bol aj Alberto Fermani.

Samostná značka vznikla až na začiatku 80-tych rokov, kedy sa jej zakladateľ pustil do samostatného podnikania. Značku vlastní spoločnosťou Aeffe Srl. Jej predchodkyňa MPF vznikla už na začiatku 60-tych rokov v meste Macerata. Firma spočiatku netvorila nič mimoriadne. MPF pôsobila ako dodávateľ obuvi pre tretie strany. Firma vyrábala iba pánske topánky. MPF sa rozvíja v dobe, ktoré môžeme označiť za zlaté obdobie talianskeho módneho priemyslu. Alberto Fermani bol jedným z troch spoločníkov tejto firmy. Neskôr však v nej zostal ako jediný. Na začiatku 80-tych rokov sa za pomoci  pár skúsených priateľov pustil do navrhovania a výroby dámskej obuvi pod vlastnou značkou.

Vysoká kvalita, precízne spracovanie, tvorivosť a taliansky imidž bol zárukou úspechu tejto značky, ktorá má pred sebou skvelú budúcnosť. V roku 2003 zakladateľ A. Fermani odstúpil z vedenia spoločnosti a budúcnosť značky, ktorú sám vytvoril, prenechal na svojho syna Matthewa.

Obuv značky Alberto Armani je vyrábaná ručne, čo tvorí základ jej úspechu. Na druhú stranu je však potrebné počítať aj s vyššou cenou. Pravá talianska kvalita však za to určite stojí.

Oficiálna stránka značky: albertofermani.it
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Alberto Fermani.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.