Topánky Wrangler

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Wrangler je americký výrobca džínsov, obuvi a rôznych módnych doplnkov. Značku Wrangler v súčasnosti vlastní spoločnosť  VF Corporation, ktorá okrem Wrangleru vlastní aj tieto známe módne mená:

  • Lee
  • The North Face
  • Jansport

Firma sídli v meste Greensboro v štáte Severná Karolína. Výroba džínsov, obuv a ďalších módnych doplnkov značky Wrangler prebieha v továrňach rozmiestnených po celom svete.

Z histórie značky Wrangler

Všetko to začalo ešte v 19. storočí, presnejšie v roku 1897. C.C. Hudson sa vybral do Severnej Karolíny za prácou. Tú si nakoniec našiel vo fabrike na výrobu obuvi. Za 25 centov na deň prišíval gombíky.

Netrvalo to však dlho. V roku 1904 fabrika,  v ktorej C.C. Hudson pracoval skrachovala a bola zatvorená.  Hudson a niekoľko ďalších pracovníkov odkúpilo zopár strojov, prenajali si vlastné priestory a pustili sa do výroby obuvi na vlastnú päsť. Bola založená spoločnosť Hudson Overall Company.

Rozvoj novej spoločnosti bol pomalý, ale plynulý. V roku 1919 Hudson Overall Company otvorila svoju prvú fabriku. Neskôr sa firma premenovala na Hudson Overall Company. Vznik tohto názvu bol prostý. Pracovníci po skončení zmeny zvonili na zvončeku. Ten sa časom sfarbil na modro, keďže vo fabrike sa pracovalo s džínsovinou.

V roku 1947 firma predstavuje revolučný model džínsov 1MWZ, ktorý bol predstavený po testovaní 13 rôznych navrhnutých džínsov. Tento typ džínsov bol určený predovšetkým pre kovbojov. Neskôr si však tieto džínsy obľúbila najmä mladá generácia.

60- a 70-te roky boli pre značku Wrangler mimoriadne úspešné. Kultúrna revolúcia 60-tych rokov dostala džínsy do bežných ulíc. Značka Wrangler sa stala ikonou nielen mladých ľudí. V roku 1962 Wrangle otvoril prvú fabriku v Európe, ktorá firme pomohla vytvoriť si dominantné postavenie na európskom trhu.

Oficiálna stránka značky: wrangler-europe.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Wrangler.

Topánky Wrangler v našej ponuke

Wrangler WM132030

Wrangler WM132030 sú moderné členkové pánske tenisky vhodné aj na chladnejšie obdobie. Kombinácia kvalitných materiálov a komfort vnútornej stielky poskytuje pohodlie počas celého dňa. Efektný pánsky ...

Wrangler Holy Sunset 1_16

Dámske sandále Wrangler Holy Sunset sú kvalitnou letnou pohodlnou obuvou, vhodnou na všetky príležitosti. Moderné dámske sandále s vysokým klinom od svetoznámej značky Wrangler, ktorým by neodolala ani ...

Wrangler Triboard Mok WL131566_76

Dámske mokasíny Wrangler Triboard Mok sú kvalitnou dámskou pohodlnou obuvou. Zvršok je z kvalitného semišu. Materiál podrážky je syntetika. Mokasíny sú v klasickom štýle, pretkávané šnúrkovou. Výhodou ...

Wrangler Lucy WL131535_50

Moderné dámske semišové sandále na platforme značky Wrangler sú elegantným doplnkom na jar a leto. Elegantne riešená obuv je vhodná na každú príležitosť. Klinový podpätok je v primeranej výške, aby ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.