Topánky West Coast

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

West Coast Shoe Company je americká spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a predajom obuvi. Väčšina ľudí túto firmu pozná skôr pod kratším názvom Wesco. West Coast Shoe Company sa venuje výrobe pánskej a dámskej obuvi. Sídlo firmy je v meste Scappoose, v štáte Oregon. Spoločnosť Wesco bola založená už v roku 1918. Od prvého dňa výroby až dodnes firma vyrába všetku svoju obuv doma v Spojených štátoch amerických. Wesco je dnes známa najmä ako výrobca pracovnej obuvi. Špeciálne pre drevorubačov, požiarnikov či špecializovanou obuvou pre rôzne outdoorové aktivity. Zakladateľom West Cost Shoe Company bol John Henry Shoemaker – veľmi príznačné meno pre niekoho, kto sa venuje výrobe topánok.

Z histórie značky West Coast Shoe company

John Henry Shoemaker začínal v malom. Spočiatku  o kariére výrobcu obuvi ani náhodou neuvažoval. Ako teenager sa živil rozvážaním novín. Táto práca ho veľmi nebavila, a tak čoskoro sa zamestnal u výrobcu obuvi určenej do lesa pre drevorubačov. Motiváciou určite nebolo naučiť sa obuvníckemu remeslu, aj keď jeho priezvisko ho k tomu určite predurčovalo. John Henry Shoemaker mal záujem akurát tak zmeniť zamestnanie. Stalo sa tak, keď mal iba 16 rokov.

Práca u výrobcu outdoorovej obuvi ho však zaujala. Netrvalo dlho a John Henry Shoemaker sa naučil, ako to v tomto neľahkom biznise chodí. Počas približne 10 rokov John vystriedal niekoľko spoločností, kde nabral neoceniteľné skúsenosti.  Krátko po prvej svetovej vojne bola rodina Shoemakerovcov pripravená pustiť sa do vlastnému obuvníckeho biznisu. Založli West coast shoe company.

West coast company sa hneď od začiatku začali venovať drevorubačskej a inej lesníckej obuvi. V tomto segmente trhu firma slávi úspech aj v súčasnosti. Začiatky West Coast Company však vôbec neboli jednoduché. John Henry Shoemaker musel rodinnú firmu niekoľkokrát presúvať, aby bol v blízkosti dopytu. Firma bola úspešná a rástla napriek rôznym problémom. Všetko sa však zmenilo v roku 1929, kedy v USA nastúpila Veľká depresia. Počas hospodárskeho úpadu firma mala skutočné existenčné ťažkosti.

Všetko vyriešila až druhá svetová vojna, ktorá stála za rapídnym nárastom produkcie. Po skončení vojny dobré časy neskončili.  Ekonomika rástla a spolu s ňou a úspech West coast shoe company.

West Coast Shoe company po druhej svetovej vojne ponúkla svojim zákazníkom aj kompletnú rekonštrukciu topánok. Dovtedy bolo bežné topánky iba opravovať. West coast shoe company však ponúklo dokonalú záchranu obuvi, ktorá stála približne iba tretinu ceny nového páru. Túto obľúbenú službu ponúka Wesco až doteraz.

Rodinná firma

Väčšina moderných firiem zaoberajúcich sa výrobou obuvi sa obchoduje na burze a produkciu už dávno presunuli do lacných ázijských krajín.  Wesco je však v oboch prípadoch výnimkou. Firma je plne vo vlastníctve rodiny Shoemakerovcov a výroba prebieha kompletne v USA.

Oficiálna stránka značky: westcoastshoe.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky West Coast.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.