Topánky Weinbrenner

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Weinbrenner Shoe Company sa na prvý pohľad môže javiť ako nemecká firma. zdanie však klame. Weinbrenner Shoe Company je americká spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu vojenskej, pracovnej a ochrannej obuvi.

Z história značky Weinbrenner Shoe Company

Značka Weinbrenner sa spája s nemeckou rodinou, ktorá emigrovala do Spojených štátov amerických. Zakladateľom značky Weinbrenner bol  Albert Weinbrenner. Ten už od svojich 13 rokov pracoval v dielni svojho otca. Už približne od veku 20 rokov vo svojom voľnom čase navrhoval topánky. Celé toto vyvrcholilo vytvorením vlastnej firmy. Stalo sa tak v roku 1892, keď mal  Albert Weinbrenner 27 rokov. Firma bola založená v meste Milwaukee, v štáte Wisconsin. Weinbrenner Shoe Company v tomto meste sídli doteraz.

Weinbrenner shoe company zaznamenala po svojom založení takmer okamžitý úspech. Nebolo sa čomu diviť. Značka Weinbrenner si získala zákazníkov svojou robustnou kvalitou. Topánky tejto značky boli navyše aj pomerne cenovo dostupné. K úspechu prispel aj fakt, že v tom čase na trhu s pracovnou obuvou nebola príliš veľká konkurencia. Skutočnú expanziu zaznamenal firma po roku 1908. V tomto roku začal Weinbrenner otvárať pobočky po celých Spojených štátoch amerických.

V ďalších rokoch môže Weinbrenner vďačiť za svoj úspech aj dôslednému príklonu k inováciám. Za desiatky rokov svojej existencie Weinbrenner shoe compony desiatky patentov, ktoré sa pričinili o zlepšenie bezpečnosti pracovnej obuvi.

Značka vlastnená zamestnancami

Weinbrenner je v mnohých ohľadoch veľmi výnimočná spoločnosť. Kým väčšina firiem presúva výrobu do lacných ázijských krajín, aby ušetrili zopár dolárov, Weinbrenner shoe company zostáva verná mestu, v ktorom pred takmer sto rokmi vznikla.

Ešte väčšou zaujímavosťou je fakt, že spoločnosť Weinbrenner shoe company v súčasnosti vlastnia zamestnanci. Toto je v korporátnom svete pomerne netradičný spôsob vlastnenia firmy.

Oficiálna stránka značky: weinbrennershoes.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Weinbrenner vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

  1. Zuzana Candráková

    Dobrý deň, 12.1.2017 so si kúpila v predajni Baťa topánky Vašej značky č.5968627 za 64,99 €. Už po týždni nosenia sa začal odliepať okraj rámika nad šitím na podošve. Takže topánky vyzerajú ako keby sa rozpadávali.
    Dňa 6.2.2017 som dala topánky na reklamáciu, ktorá mi nebola uznaná z dovodu, že sa jedná len o odliepanie pomocného spoja, ktorý sa v priebehu užívania uvoľňuje a preto možu byť užívané na účel, na ktorý sú určené. Nikto s firmy Baťa nerieši vzhľad topánok po 2 týždňoch nosenia. Dodávam , že som nebola pri kúpe upozornená na to, že sa bude lepenie nad šitím uvoľňovať. S kvalitou topánok v takejto cenovej relácii som absolútne nespokojná. Prosím výrobcu o vyjadrenie.
    Ďakujem Candráková.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.