Topánky Veja Sneakers

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Veja Sneakers je značka obuvi, ktoré sa vymyká z bežného štandardu. A to nie je iba obyčajná fráza. Veja Sneakers je skutočne iná. určite ste už počuli o „fair trade“, teda spravodlivom obchode. Sem patrí aj Veja Sneakers. Čo to znamená?

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Veja Sneakers sa snaží platiť svojim dodávateľom spravodlivé čiastky a chrániť životné prostredie.

Veja Sneaker je francúzsko-brazílska spoločnosť, ktorá vznikla relatívne nedávno – iba v roku 2004. Zakladateľmi značky sú dvaja Francúzi - Sébastien Kopp a Ghislain Morillion. V roku 2004 cestovali po Brazílii, kde snažili nájsť dodávateľov pre svoj projekt. Dôležité bolo nájsť predovšetkým dodávateľov bavlny, gumy a kože.

Bavlna dokáže mať veľmi negatívne účinky na životné prostredie. Toto je spôsobené najmä tým, ako je táto plodina pestovaná. Veja Sneaker využívajú pri výrobe svojich topánok organickú bavlnu. To znamená, že pri jej pestovaní nie sú používané žiadne nebezpečné chemikálie. Veja Sneakers odoberajú bavlnu zo severu Brazílie. Farmárom firma platí dvojnásobok trhovej ceny bavlny.

Podobná situácia je s kaučukom. Veja Sneakers sú vyrábané z prírodného kaučuku. Brazília je jedinou krajinou svete, kde kaučukovníky rastú prirodzene vo voľnej prírode. Veja sneakers vykupuje gumu priamo od miestnych ľudí, ktorú ju zbierajú v pralese. Takto dokáž zabezpečiť obživu ľudí a zamedziť zbytočnému odlesňovaniu krajiny.

Pre Veja Sneakers je extrémne dôležité aj spracovanie kože. práve pri tomto procese dochádza k masívnemu znečisťovaniu životného prostredia. Na farbenie kože sa totiž používajú toxické kovy. Veja Sneakers farbí kožu pomocou prírodných farbív, čo šetrí brazílske rieky  a more.

Veja Sneakers sa vyrábajú v Brazílii. Odtiaľ sú prevážané loďou do Francúzska. Do Paríža sa dostanú takisto loďou. Vo Francúzsku firma zamestnáva ľudí, ktorí mali dlhodobo problém nájsť si prácu.

Oficiálna stránka značky: veja-store.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Veja Sneakers.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.