Topánky Start-rite

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Start-rite je podľa mnohých zdrojov najstarším britským výrobcom obuvi. Či je naozaj najstarším, možno iba ťažko dokázať. Faktom však je, že Start-rite je naozaj veľmi stará britská firma.

Start-rite vznikol už v 18. storočí, presnejšie v roku 1792 v anglickom Norwichi. Zakladateľom bol James Smith. Dnešné meno dal firme jeho vnuk. Firma však slávu zažila až v 20. storočí.  Tento úspech je neraz prisudzovaný jednému reklamnému plagátu, ktorý visel v londýnskom metre 20 rokov od roku 1947.

Start-rite vyrábala špecializovanú detskú obuv v Británii po dobu viac ako 200 rokov. Firma sa zožala úspech aj vďaka tomu, že sa snažila vyrábať kvalitnú detskú obuv, ktorá sadla na detské chodidla. Start-rite bola prvou firmou, ktorá ponúkla na trh topánky s rozdielnou šírkou.

V roku 2003 sa však firma dostala do nepríjemnej straty. Vedenie spoločnosti Start-rite to vyriešili presunutím výroby do Indie.

Oficiálna stránka značky: startriteshoes.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Start-rite.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.