Topánky Saucony

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Saucony je americká značka športovej obuvi, ktorá v súčasnosti patrí pod spoločnosť Wolverine world wide.

Z histórie značky Saucony

Firma za značkou Saucony bola založená pred viac ako sto rokmi, presnejšie v roku 1898. Firma sa k názvu inšpirovala neďalekou riekou znavou Saucony Creek.

V roku 1910 do Spojených štátov prišiel ruský imigrant s nie veľmi ruským menom Abraham Hyde. Tento mladý Rus si založil výrobu obuvi v meste Cambridge v štáte Massachusetts. Abraham Hyde sa časom stal najmä v USA známy výrobou kvalitných športových topánok.

Osudy Abrahama Hydea a firmy Saucony sa zlúčili v roku 1960, kedy Hydy kúpil spoločnosť Saucony. Celá firma Saucony sa po tejto udalosti presunula do Cambridge v Massachusettsi. V 90-tych rokoch minulého storočia bola značka Saucony už suverénne najpopulárnejšou z portfólia firmy Abrahama Hydea. Toto je aj obdobie, kedy sa firma Hyde Athletic industries premenovala na Saucony.

Prvé desaťročie nového tisícročia bola pre Saucony pomerne zaujímavým obdobím. Firma počas niekoľkých rokov niekoľkokrát zmenila majiteľa. V roku 2004 spoločnosť  Stride Rite Corporation (stoja za ňou značky ako  Keds, Sperry Top-Sider) kúpila spoločnosť Saucony. Stride Rite Corporation bola následne v roku 2007 kúpená spoločnosťou Payless Shoesource. V roku 2012 sa značka Saucony stala súčasťou spoločnosti Wolverine world wide – spolu s ďalšími značkami ako Keds, Stride Rite a Sperry Top-Sider.

Ponuka značky

Značka Saucony je okrem iného populárna aj tým, že vyrába vysoko špecializovanú športovú obuv. Saucony je mimoriadne úspešná v predaji bežeckej obuvi. Firma má v ponuke atletickú obuv na dráhu aj mimo nej. Tretry značky Saucony sú vyrábané aj špeciálne na jednotlivé disciplíny.

Saucony ponúka športovú obuv pre tri základné druhy pohybu:

  • Preteky
  • Beh
  • Chôdza
Oficiálna stránka značky: saucony.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Saucony.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.