Topánky Sanuk

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Sanuk je americká spoločnosť, ktorá je známa najmä sandálami či šľapkami. Sanuk je slovo pochádzajúce z thajčiny, kde označuje „úsmev“. Spoločnosť Sanuk je v súčasnosti súčasťou firmy  Deckers Outdoor Corporation. Firma sídli v južnej Kalifornii, presnejšie v meste Irvine. Zakladateľom značky Sanuk je Jeff Kelley.

Z histórie značky Sanuk

Za značkou Sanuk je skutočne zaujímavý príbeh. Taký typicky americký, kde jeden človek vďaka svojej tvorivosti a vynaliezavosti dokáže uspieť v ťažkej konkurencii výrobcov obuvi. Jeff Kelley skutočne začínal v malom. Spočiatku sa pustil do výroby šľapiek z bežných interiérových alebo exteriérových kobercov. Prvá séria šľapiek vyrobených zo zeleného koberca sa nazývala „Fur real“, čo bola reakcia na prekvapených ľudí pozerajúcich na jeho výtvor.

Obuv značky Sanuk si napriek všetkému našla svojich priaznivcov. Jeff Kelley svoje vytvorili postupne zjemnil a o úspech mal okamžite postarané.

Sanuk ponúka kvalitnú plážovú, vychádzkovú a outdoorovú obuv pre ženy aj mužov. Sanuk vznikol iba v roku 1997, dnes však patrí medzi známe globálne firmy. Sandále a šľapky značky Sanuk si dnes môžete kúpiť vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Nehovoriac o tom, že prostredníctvom internetu sú sandále Sanuk dostupné úplne všade.

Sanuk je verný svojmu názvu. Firma sa snaží pôsobiť pozitívne. Usmievavý Sanuk má firemné heslo „Smile, pass it on“, čo môžeme do slovenčiny preložiť ako „Usmievaj sa a odovzdaj úsmev ďalej“.

Sanuk patrí medzi moderné americké spoločnosti, ktoré sa snažia podnikať zodpovedne. Sanuk má na zreteli najmä životné prostredie. Sanuk vedie projekt R.A.S.T.A., čo je skratka pre  Recycled and Sustainable Trade Alliance (Obchodná aliancia pre recyklovanie a trvalo udržateľný rozvoj). V rámci R.A.S.T.A. Sanuk vyrába sandále z recyklovanej gumy. Významné je aj to, že na výrobu používa iba lokálne suroviny. Obuv je distribuovaná v biodegradovateľných obaloch.

Oficiálna stránka značky: sanuk.eu
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Sanuk.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.