Topánky s ostňami

Moderná móda je predovšetkým o tvorivosti. Kým v minulosti sme nosili topánky najmä kvôli tomu, aby sme si neporanili pri chôdzi nohu. Dnes majú topánky význam najmä ako forma vyjadrenia sa. Výberom topánok sa krášlime, dávame  ostatným ľuďom vedieť, aký je náš vkus a postoje. Móda má veľký súvis aj so spoločenským postavením. Výberom určitých topánok sa snažíme zapadnúť do skupiny, do ktorej si myslíme, že patríme.

Dámske topánky sú osobitým bojiskom vo svete módy. V móde ako takej tvorivosť nepozná hranice. Pri dámskych topánkach sa však táto tvorivosť má šancu aj uplatniť. Ženy sú posadnuté topánkami. Módni návrhári sa im snažia vyhovieť.  Farby, tvary a množstvo ďalších prvkov. Z času na čas niekto vymyslí niečo revolučné a ono sa tu ujme. A zrazu máme na svete nový revolučný štýl.

Je to druh dosť extravagantnej obuvi. Ostne na topánky nemajú žiadny praktický účel. To, že je možné ich použiť ako zbraň, je iba náhoda. Ostne plnia predovšetkým estetickú funkciu.

Topánky s ostňami sú symbolom sebavedomej ženy, ktorá sa nebojí komunikovať takýmto razantným spôsobom. Samotné ostne na topánkach môžu byť vyrobené z najrôznejších materiálov. Od kovu až po bežný plast. Takisto aj konečná forma ostňa býva veľmi odlišná. Všetko záleží iba na tvorivosti dizajnéra a požiadavkách zákazničok.

Ponúkajú ich mnohí výrobcovia a predajcovia. Samozrejme, že tento typ obuvi nie je úplne bežný. Môže sa vám pokojne stať, že v bežnej predajne takýto tovar nebudú mať. Našťastie tu však máme internet. V internetových obchodoch je dostatočný výber na to, aby ste si aj vy našli presne tie topánky s ostňami, ktoré hľadáte.

Topánky s ostňami sa predávajú s opätkami alebo bez opätkov. Mimoriadne populárne sú ostne na vysokých opätkov. Takýto typ obuv pôsobí sebavedomo až agresívne. Jednoducho výborne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.