Topánky pre yorkshira

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že topánky sú výhradne ľudskou vymoženosťou. Ono je to do veľkej miery pravda. Človek je jediný tvor na planéte, ktorý vyrába obuv. Nepoužíva ju však sám. Obuv nosia aj psy.

Topánky pre yorkshira či iné plemená predovšetkým malých psov sú pomerne obľúbený artikel. Topánky pre yorkshira sú predovšetkým módnym prvkom. Majitelia sa o drobných miláčikov chcú starať podobne ako o deti. Za normálnych okolností pes nepotrebuje žiadnu obuv. Jeho chodidlá sú pripravené zvládnuť prakticky všetko. Väčšina malých psov však nežije v prirodzených podmienkach. Pes žijúci v priestore s veľkým výbehom má labky dostatočne zocelené na to, aby prežil prakticky všetko. Väčšina drobných psov je však chovaných v byte, kde sa pohybujú maximálne tak po hladkých dlaždiciach. V takomto prostredí pes nemá šancu si vytvoriť dostatočne odolné labky.

Ak majitelia zoberú psa na dlhšiu vychádzku, kde sa bude musieť brodiť náročný terénom, jeho labky môžu pomerne ľahko prísť k úrazu. Liečenie poranených labiek je pomerne náročné. Takáto liečba vyžaduje množstvo pomerne drahých mastičiek a liekov. Topánky pre yorkshira sú určitým spôsobom prevenciou proti zraneniam z prechádzok.

Topánky  ochránia psíka od drsného podkladu – napríklad štrku.  Najväčšie využitie však tento druh topánok má  v zime.  Domáci miláčikovia jednoducho nie sú zvyknutí na mrazivé podmienky mimo bytu. Drobné topánočky sa postarajú o bezproblémovú vychádzku na ľade či na snehu.

Obuv pre psov je efektívna aj voči vlhkému prostrediu. Kvalitné topánky pre psíkov sú nepremokavé, takže vás miláčik sa domov vráti v perfektnej kondícii. Pri návrate nemusíte psíkovi sušiť labky. Stačí mu vyzuť topánočky a všetko je v poriadku. Topánky pre psíkov sa upínajú na labky pohodlne a rýchlo. Väčšinou je to riešené formou suchého zipsu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.