Topánky pre chlapcov

Topánky pre chlapcov sa zdanlivo nelíšia od topánok pre dospelých mužov. Medzi chlapcami a mužmi je predsa len niekoľko rozdielov. Chlapci sú predovšetkým stále deti, a teda aj nároky na obuv majú iné.

Pri deťoch je potrebné dbať na to, aby nosili ortopedicky bezproblémovú obuv. V mnohých prípadoch však toto rodičia zanedbajú. Dôkazom toho je fakt, že až 60 percent dospelých ľudí má vyvinutý rôzny stupeň deformácie chodidla. Takáto deformácia sa môže druhotne prejavovať rôznymi zdravotnými problémami.

Pritom iba minimum detí sa rodí s deformáciami chodidiel. Viac ako 99 percent detí sa robí so zdravými chodidlami. Tých 60 percent v dospelej populácii je potrebné pripísať na vrub nesprávnej obuvi nosenej počas detstva.

Obuv pre chlapcov by mala byť predovšetkým kvalitná. Chodiť sa dá prakticky v každej obuvi, nie každý výrobca vám však dokáže zaručiť, že jeho obuv je zdravotne neškodná ani pri dlhodobom nosení.

Najčastejšie sa stretávame s problémom u topánok, za ktorými stoja čínski producenti. A teraz nemáme na mysli iba fakt, že čínske spoločnosti majú nižšie štandardy kvality. Dôvod, prečo by sa mali ľudia vyhýbať topánkam pre chlapcov od čínskych výrobcov, je to, že Číňania vyrábajú topánky využívaním modelov chodidiel čínskej populácie.

Každá topánka je navrhovaná využívaním tzv. kopýt – teda modelov chodidiel. Každé chodidlo je iné, avšak „kopyto“ je dostatočným zovšeobecnením. Problém je v tom, že čínske „kopyto“ nie je vhodné pre európske chodidlá detí. Výrobcovia obuvi vždy vychádzajú z výskumov, ktoré sú robené na domácej populácii. Čínski výrobcovia tak majú k dispozícii čínske dáta, ktoré sú málo použiteľné pre európske deti.

Obuv pre chlapcov je najlepšie nakupovať od domácich európskych či slovenských výrobcov. V ideálnom prípade by ste nakupovali detskú obuv od firiem, ktoré sa venujú výhradné zdravotnej obuvi pre deti.

Ďalším rozmerom detskej obuvi je jej dekorácia. Kým dospelí ľudia majú radi striedme farby a línie, deti sa veľmi módnymi vlnami neriadia. Deti majú radi to, čo poteší ich zmysly. A to sú zvyčajne výrazné farby a rôzni obľúbení rozprávkoví hrdinovia.

Deti je vždy možné plne zapojiť do procesu nákupu topánok. Deti vedia určite lepšie, čo sami chcú. Vy by ste sa mali akurát postarať o to, že kúpená obuv bude kvalitná a zdravotne vhodná.

Na trhu sú značky obuvi, ktoré sú vybavené rôznymi postavičkami či motívmi typickými pre chlapcov. Nejeden chlapec sa určite poteší topánkam, ktoré sú zdobené farebnými autíčkami. Dieťa určite nepohrdne ani obuvou so Supermanom či Spidermanom.

Baťa Bubblegummers 111-9505

Detské sandále Baťa zo série Bubblegummers sú skvelou možnosťou, ako zabezpečiť pre váše dieťa kvalitnú sandálovú obuv. Tento model je určený pre chlapcov. Dizajnovo zaujímavé sandlále, s dvomi ...

Fare 4115404

Fare 4115404 sú detské papuče, ideálne ako školské prezuvky. Táto prezuvková obuv je nízka, vyrobená z pevných textílií. Vrchná časť obuvi je z farebného materiálu, ktorý je sa dá prať v práčke. ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.