Topánky Pierre Cardin

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Pierre Cardin patrí k najznámejším menám módneho sveta. Pôvodom Talian, známy skôr ako Francúz. Pierre Cardin sa narodil ako Pietro v malom talianskom meste San Biagio di Callalta, neďaleko Trevísa, ak Pietro Cardin. Meno si zmenil až počas módnej kariéry. Pierre Cardin bol a stále je známy najmä svojím avantgardným prístupom k móde. Práve táto odlišnosť od bežných návrhárov ho poslala na púť slávy. Pierre často vo svojich kolekciách využíval vesmírne prvky, koncepcie, ktoré išli zdanlivo proti ženskosti. Pierre Cardin sa počas celého svojho profesionálneho života venoval charite. Na sklonku svojej kariéry bol niekoľkokrát vymenovaný za ambasádora dobre vôle. Do tejto funkcie vymenúva rôzne celebrity Organizácia spojených národov.

Zo života Pierra Cardina

Pierre bol vzdelávaný v centrálnom Francúzsku. V jednom krajčírstve sa učil základom návrhárstva, konštrukcie odevov a šitiu oblečenia. V roku 1939 ušiel z domu a zamieril do Vichy, kde plánoval pokračovať vo svojej vášni. Počas druhej svetovej vojny spolupracoval s Červeným krížom. Po skončení druhej svetovej vojny študoval v Paríži architektúru. Počas pobytu v Paríži pracoval v módnom dome Paquin.

V roku 1950 si Pierre Cardin založil vlastný módny dom. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal pomerne skoro. V roku 1951 navrhol kolekciu 30 šiat na jednu významnú párty v Benátkach.

Pierre Cardin sa nebál ísť voči zabehnutej tradícii. Za svoju neortodoxnosť si vyslúžil aj vyhodenie z francúzskeho cechu návrhárov. Veľmi ho to však netrápilo. Rozhodne ho to nezastavilo pred úspechom. Dôležité bolo, že dokázal spojiť tvorivosť s podnikateľským umom. Dôkazom jeho biznismenských schopností bol vstup na japonský trh. Stalo sa tak v roku 1960 po návšteve tejto ázijskej krajiny. Cardin bol medzi prvými návrhármi, ktorí sa odhodlali k takémuto kroku.

V roku 1971 si Pierre Cardin otvoril vlastný obchod. Prvá predajňa Espace Cardin bola otvorená pochopiteľne v Paríži.

Ďalšie aktivity

Pierre Cardin to nie sú iba luxusné topánky, drahé kabelky a extravagantné koktailové šaty. Pierre Cardin zanechal svoj tvorivý podpis aj v automobiloch. V spolupráci s rôznymi výrobcami áut vytvoril niekoľko konceptov a tém, ktoré patrili do luxusnej kategórie.

Pierre Cardin sa venoval aj architektúre, hoci pri skutočných realizáciách spolupracoval so skutočnými architektmi. Takýmto spôsobom sa mu podarilo vytvoril „bublinový dom“, ktorý sa stal jeho domovom v Cannes. Pierre bol jednoducho fascinovaný bublinami. Dôkazom toho nie je iba jeho domov, ale aj množstvo ďalších módnych a priemyselných výtvorov.

Pierre Cardin stojí aj za dizajnom lietadla či reštaurácií. Značka Pierre Cardin však aj napriek tomuto je a bude známa predovšetkým v oblasti luxusnej módy.

Oficiálna stránka značky: pierrecardin.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Pierre Cardin.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.