Topánky na platforme

obuv41Svet obuvi prináša množstvo prekvapení a často aj zvláštnych výtvorov ľudského umu. Veľmi dobrým príkladom je obuv s platformou. Tento typ topánok dosiahol vrchol svojej popularity počas disko éry 80-tych rokov, kedy ich nosili nielen ženy, ale aj muži. Dnes môžu topánky s platformou iba spomínať na svojich 15 minút slávy, avšak stále sú pomerne obľúbené.

Je to alternatíva k podpätkom. Účel platformy a podpätkov je úplne rovnaký – opticky zvýšiť výšku človeka a najmä ženy. Oproti podpätkom má obuv s platformou tú výhodu, že päta a špička chodidla sa nachádza na rovnakej úrovni, takže chôdza v topánkach s platformou je pomerne prirodzená.

Výška môže byť veľmi rozdielna. Bežné sú nízke platformy, ktoré nie sú viditeľné. Tento druh používajú aj muži na zvýšenie svojej výšky. Ženy zvyčajne nosia topánky s vyššou platformou. Tieto často dosahujú až 15 a viac centimetrov.

Obuv  s platformou nie je žiadny moderný vynález. Prvý krát ich história vytvorila v starovekom Grécku, kde sa topánky s platformou používali v divadlách na zdôraznenie významu niektorých postáv. Dnes sa však význam pomocou tohto typu topánok zdôrazňuje bez ohľadu na úlohu postáv v dráme.

Baťa North Star 641-9507

Baťa North Star 641-9507 sú dámske módne balerínky, vyrobené z pevného textilu. Sú zdvihnuté na klinovom podpätku. Dizajn topánok dopĺňajú na vrchnej strane kovové cvočky. Jednoduchá obuv na bežné ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.