Topánky Mammut

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Mammut Sports Group AG je švajčiarsky výrobca horolezeckých a turistických potrieb. Hlavné sídlo firmy je v meste Seon. Mammut patrí pod materskú spoločnosť  Conzzeta AG.  Mammut Sports Group AG okrem značky Mammut vlastní aj tieto populárne športové značky:

  • Raichle –  predaj horolezeckých a turistických topánok
  • Ajungilak – predaj spacích vakov
  • Toko – lyžiarsky vosk

Laná, laná, laná

Približne 50 percent produkcie a predaja značky Mammut sa udeje v oblasti oblečenia. Ak sa vyberiete na turistiku do švajčiarska, tak tam určite uvidíte množstvo búnd, nohavíc, rukavíc či čiapok značky Mammut. Táto švajčiarska značka však nie je najznámejšia oblečením. Mammut je medzi zasvätenými predovšetkým špičkovým výrobcom horolezeckých lán. V tejto oblasti je Mammut číslom jedna na celom svete.

Väčšina turistického oblečenia či obuvi sa šije niekde v Číne či v ďalších lacných ázijských či východoeurópskych krajinách. Výrobcovia veľmi dobre vedia, že presun výroby do lacných krajín kvalite nijako nepomôže. Pri nejakej zimnej bunde však 100 percentná kvalita nie je potrebná.

Trochu odlišná situácia je pri lanách. Ak visíte na skale, tak kvalita horolezeckého lana je pre vás otázkou života a smrti. Laná jednoducho musia byť 100 percentne spoľahlivé. Toto je hlavný dôvod, prečo sa laná značky Mammut stále vyrábajú vo Švajčiarsku. Presnejšie v meste Seon, kde má Mammut aj svoje sídlo.

Mammut má po celom svete takmer 500 zamestnancov, z toho približne polovicu vo Švajčiarsku. V mnohých krajinách fungujú dcérske firmy Mammutu. Vo väčšina krajín je však Mammut zastúpený zmluvnými distribútormi.

Mammut sa pri výrobe lán a ďalších športových potrieb do veľkej miery spolieha na spoluprácu zo špičkovými svetovými horolezcami.

Z histórie značky Mammut

Priamy predchodca dnešnej firmy Mammut bol založený už v roku 1862 v meste Dintikon vo Švajčiarsku. Za zrodom firmy stál Kaspar Tanner.

Oficiálna stránka značky: mammut.ch
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Mammut.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.