Topánky Magnum

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Magnum je pôvodom britská spoločnosť, ktorá sa zameriava na výrobu vysoko špecializovanej obuvi. Značka Magnum sa tak objavuje na:

  • Vojenskej obuvi
  • Policajnej obuvi
  • Záchranárskej obuvi
  • Hasičskej obuvi
  • Trénerskej obuvi a podobne

Magnum patrí vo svojom obore k špičke na celom svete. Firma je v podstate globálna, hoci priame zastúpenia má iba v tých významnejších krajinách. Obuv značky Magnum je však dostupná prakticky kdekoľvek. Keď nie cez neoficiálnych distribútorov, tak minimálne cez globálny internetový obchod spoločnosti.

Z histórie spoločnosti Magnum

Ako väčšina značiek obuvi, aj Magnum sa vyvíjal. Spočiatku táto značka ani zďaleka nebola synonymom excelentnej vojenskej či policajnej obuvi.

Ako Hi-tec

Spoločnosť Magnum začínala pod hlavičkou Hi-tec. Túto firmu založil v roku 1974 v Anglicku (v meste Shoeburyness) Frank Van Wezel. Hi-tec mal na britskom trhu neuveriteľný úspech. Van Wezelovi sa podarilo správne odhadnúť, o čo ľudia majú záujem. Hi-tec začal vyrábať tenisky na squash – hru, do ktorej sa v tom čase zbláznil prakticky celý svet. Hi-tec Squash tenisky dodnes patria k najlepšie predávanej obuvi v histórii Veľkej Británie.

V roku 1982 sa zrodila obuv s názvom Hi-tec Magnum. Firma Hi-tech zareagovala priamo na požiadavku FBI v americkej Virgínii. Dovtedy príslušníci FBI nosili obuv Hi-tec Sierra. Vyžiadali si však nejaké úpravy a Hi-tec im s radosťou vyhovel. Neskôr sa ukázalo, že to bolo viac ako správne rozhodnutie.

Úspech u FBI bol ideálnou reklamou. Dobré skúsenosti sa začali šíriť aj do ďalších štátnych útvarov. Hi-tec na túto novú situácia zareagoval presne ako sa od top výrobcu očakávalo. Rok po uvedení Hi-tec Magnum firma predstavila špecializované armádne topánky.

Samostatná značka Magnum

Ďalším výrazným míľnikom v histórii značky Magnum bol rok 2002, kedy sa Magnum oddelil od Hi-tecu. Tento krok sa ukázal opäť ako správny. Hi-tec je v súčasnosti iba jedným z mnohých výrobcov  -  Magnum však patrí medzi top značky svojej kategórie.

Oficiálna stránka značky: magnumboots.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Magnum.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.