Lacná obuv

obuv17Kto chce, tak na topánkach môže neuveriteľne ušetriť. Otázne je iba, či to má cenu. Je všeobecne známe, že čínske topánky sa na Slovensku dovážajú za takmer neuveriteľné ceny. Jednotlivé topánky naši dovozcovia kupujú v Číne za niekoľko desiatok korún – áno desiatok, je to tak, aj keď to znie neuveriteľne.

Čo však možno očakávať od lacných čínskych topánok – radšej nič. Čo možno očakávať od výrobku, ktorého veľkoobchodná cena je jedno euro. Čínsky výrobcovia sa snažia šetriť kde sa len dá. To znamená, že sa šetrí na materiáloch, na návrhároch, na bezpečnosti pri práci a na ochrane životného prostredia. V čínskych továrňach napríklad používajú veľmi nekvalitné kopytá, teda útvary, ktorými sa modeluje topánka.  Čínsky výrobcovia používajú kopytá, ktoré sú určené pre ázijskú populáciu. Ako všetci dobre vieme, ázijské chodidlá sú menšia a inak tvarované ako chodidlá európske. Tento fakt môže mať za následok rôzne zdravotné problémy. Toto platí dvojnásobne pri malých deťoch, u ktorých je chodidlo stále vo vývoji.

Lacné topánky však nemusia pochádzať iba z Číny. Existuje množstvo krajín, ktoré sa snažia konkurovať tejto priemyselnej krajine. V Európe však nájdeme veľmi málo výrobcov lacných topánok, pretože jednoducho nedokážu konkurovať lacnej pracovnej sile v Číne.

HoyWoy 32320

HoyWoy 32320 sú vysoké dámske koženkové čižmy. Podšívku tvorí hrejivá sytentika a stielka je taktiež syntetická. Čižmy majú 7,5 cm opätok, majú tri ozdobné pracky, ktorými je možné obuv stiahnuť. ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.