Topánky Jordan

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Air Jordan je svojím spôsobom luxusnou značkou medzi športovou obuvou. Presne tak, ako bol Michael Jordan luxusným hráčom histórie basketbalu.

Značka patrí spoločnosti Nike. Na značku má do určitej miery vplyv aj samotný Michael Jordan, ktorý v nej vlastní podiel cez vlastnú nadáciu.

Michael Jordan je bez pochyby jeden z najlepších športovcov, akí kedy behali po svete. Presnejšie po palubovke. Michael Jordan mal neuveriteľný talent, ktorý svet oceňuje až doteraz. Čo dokázal s loptou, často popieralo zákony fyziky.

Z histórie značky

Značka basketbalových tenisiek Jordan má viac ako bohatú históriu. Značka nevznikla v časoch najväčšej slávy Michaela Jordana. Práve naopak. Prvý kus tenisiek s nápisom Jordan sa objavil už v roku 1985, teda počas Michaelovej prvej sezóny v NBA.

Nike navrhla tenisky Air Jordan one vo farebnej kombinácii červenej a čiernej – presne v duchu farieb dresov Chigago Bulls. Šéfom NBA sa však takéto tenisky nepáčili, keďže na nich nebol ani prúžok bielej farby. Rozhodnutie bolo nepríjemné – NBA zakázala Michaelovi Jordanovi nosiť tenisky Air Jordan 1. Týmto sa však príbeh neskončil. Práve naopak. Nike tento moment využila vo svoj prospech na propagáciu vlastného mena a tenisiek Air Jordan.

Michael aj naďalej nastupoval na zápasy Chicaga Bulls v červeno-čiernych teniskách Air Jordan 1. Nebolo to však bez postihu zo strany NBA. Za každý takýto počin musel zaplatiť pokutu 5000 dolárov. Nike to však pojala ako náklady na propagáciu. Nike sa snažila ľuďom naznačiť, že Air Jordan tenisky sú spojené s jednoznačnou výhodou. Kto ich bude nosiť, ten bude na palubovke excelovať. Neskôr však Nike vyrobila varianty, ktoré nešli proti kritike NBA. Jordan tak nemusel platiť 5000 dolárovú pokutu večne.

Tenisky Air Jordan 1 boli neskôr znova uvedené na trh v pravidelných intervaloch. Dnes sa tento typ tenisiek predáva ako legendárna retro verzia.

Air Jordan 2, 3, 4....

Tenisky Air Jordan 2 boli rovnako ako prvá verzia navrhnuté dizajnérom P. Mooreom. Air Jordan 2 boli spočiatku vyrábané v Taliansku. Dôvod je jednoduchý. Nike sa snažila dodať tejto obuvi punc luxusu, čo sa jej aj čiastočne podarilo. Tenisky sa predávali za pomerne vysokú cenu. Ľudia ich však kupovali aj napriek tomu vo veľkom množstve.

Tenisky Air Jordan 3 spravili malú revolúciu značke Jordan. V čase vývoja Air Jordan 3 sa Micheal Jordan chystal odísť od spoločnosti Nike. Nakoniec si to rozmyslel. Air Jordan 3 je prvým radom tenisiek Air Jordan, kde môžete nájsť slávne logo „letiaceho Michaela“. Tenisky si zachovali nádych luxusu.

V roku 1991 na trh prišla piata verzia Air Jordan. Michaelovi Jordanovi sa až s týmto typom obuvi podarilo získať titul NBA. Michael Jordan bol zároveň venovaný aj najužitočnejším hráčom sezóny. Tenisky Air Jordan 5 boli zobrazené aj v úspešnom filme „Bieli muži nevedia skákať“. Rovnako ako predošlé verzie, aj Air Jordan 5 sa dočkali mnohých „znovuuvedení“ na trh. Retro verzie značky Air Jordan sú mimoriadne obľúbené.

Air Jordan 8, vypustené na trh  v roku 1993, boli ťažšie, keďže obsahovali niekoľko zaujímavých zlepšovákov. Tenisky boli vybavené aj sofistikovanou podporou členka.

A takto to pokračuje dodnes. V súčasnosti je na trhu 28. verzia tenisiek Air Jordan. A samozrejme množstvo retro verzií.

V súčasnosti

Nike a Air Jordan v súčasnosti sponzorujú niekoľko aktívnych basketbalistov v NBA.  Nike ponúka pod značkou nielen basketbalovú, ale aj basebalovú obuv či obuv určenú na americký futbal. Značka Jordan sa tradične predáva v obchodoch Nike. Väčšina obuvi tejto značky sa však predáva ďalšími distribučnými kanálmi.

Oficiálna stránka značky: jordan.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Jordan.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.