Topánky Goodwill

GoodwillHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Goodwill nie je značka obuvi  v jej pravom zmysle. Je to sieť predajní použitej obuvi, kde je možné kúpiť zachovalé a kvalitné topánky za zlomok ich pôvodnej ceny.

Čo je to Goodwill?

Goodwill je sociálny podnik, ktorý sa venuje predaju použitého oblečenia, obuvi, hračiek a ďalších vecí.  Nie je to klasická firma, ktorej jediným cieľom je zarobiť čo možno najviac peňazí. Má skôr vznešené ako podnikateľské ciele, hoci aj hospodárenie s peniazmi je dôležité – veď bez toho by táto organizácia ani nemohla existovať.

Snaží sa zlepšiť vzťahy v komunitách, snaží sa zlepšiť možnosti ľudí, aby dosiahli to, čo chcú a na čo majú.

Goodwill a obuv

Pokiaľ máte doma staršie topánky, ktoré nepotrebujete a ani neplánuje v budúcnosti nosiť, namiesto ich vyhodenia do smetného koša ich môžete darovať spoločnosti Goodwill. Toto je ideálny spôsob, ako chrániť životné prostredie. Vec, ktorú vy nepotrebujete, alebo nedokážete využiť, príde vhod niekomu inému. Namiesto výroby nového páru topánok, pri ktorej dôjde k spotrebovaniu zdrojov a znečisteniu životného prostredia, topánky iba zmenia majiteľa.

Do Goodwill obchodov je možné darovať akékoľvek topánky. Samozrejme, že v ideálnom prípade im darujete topánky, ktoré nie sú veľmi poškodené a stále sa dajú bez problémov nosiť. Pokiaľ však máte doma poškodené topánky, nevadí, firma ich síce nepredá ďalšiemu majiteľovi, dokáže ich však zrecyklovať. Recyklácia je takisto lepšie riešenie pre životné prostredie.

Predajne

V súčasnosti má spoločnosť Goodwill v prevádzke takmer 170 predajní. Všetky sú však v Spojených štátoch amerických. Slovenský spotrebiteľ sa tak musí porozhliadnuť po miestnych alternatívach. Po celom Slovensku sa nachádza množstvo bazárov. Topánky z druhej ruky je možné nakupovať aj pohodlne prostredníctvom internetu.

Oficiálna stránka značky: goodwillncw.org
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Goodwill.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.