Topánky Globe International

Globe InternationalHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Globe International je austrálska spoločnosť so sídlom v meste Melbourne. Je to pomerne úzko špecializovaná firma. zameriava sa na výrobu a predaj vecí pre skateboarding, surfing a snowboarding. Firma vyrába  najmä oblečenie a obuv pre tieto športy. V jej portfóliu však nájdete aj športové pomôcky či náradie. Okrem Melbourne má medzinárodné sídlo aj v kalifornskom Los Angeles či francúzskom meste Hossegor.

Globe International predáva po celom svete výrobky pod rôznymi značkami. Spomeňme napríklad tieto:

  • Globe
  • Enjoi
  • Blind
  • Almost
  • Cliché
  • Darkstar
  • Speed Demons

Z histórie spoločnosti

Počiatky značky Globe International je potrebné hľadať v 80-tych rokoch minulého storočia. Presnejšie v roku 1984, kedy slávni skateboardisti Peter a Stephen Hillovci a Matt Hill založili spoločnosť Hardcore Enterprises. Hardcore Enterprises je priamym predchodcom firmy. Firma začínala v malom. Netrvalo však dlho a stala sa jednou z najvýznamnejších v danom segmente v Austrálii. Zakladatelia firmy mali jednoduchú motiváciu. V Austrálii bol nedostatok kvalitného skateboardového vybavenia, oblečenia a obuvi. Preto sa rozhodli všetko dobré dovážať zo Spojených štátov amerických.

Matt Hill je výrazná postava súčasnej značky. Matt pôsobí vo firme ako hlavný manažér. Dôležitá je aj jeho úloha propagátora.Matt Hill  napísal niekoľko kníh o skateboardingu, dokonca produkoval aj zopár filmov s toutu tématikou. Matt Hill bol hlavnou príčinou prudko rastúcej popularity skateboardingu v Austrálii a na Novom Zélande v 80- a 90-tych rokov minulého storočia.

V roku 1995 značka otvoril svoju pobočku v USA. V roku 2003 firma pokračovala v expenzii otvorením centrály v Európe. Desiatky európskych krajín sú v súčasnosti riadené z Francúzska.

Posledné roky značka vytrvalo buduje svoje portfólio. Kupuje značky či dokonca celé firmy.

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Globe International.

Topánky Globe International v našej ponuke

Globe Mahalo Black Brown

Globe Mahalo je promo model od skateboardistu Marka Appleyarda. Tento model ponúka ležérny štýl čistého, skatového dizajnu. Topánky sú opatrené polyuretánovou stielkou, ktorá chráni chodidlá pred tvrdými ...

Globe Lyte Gun

Tenisky Globe Lyte Gun sú ánske plátené ultra ľahké ,,slim fit,, rekreačné tenisky s technológiou NITROLITE, ktorá zaručuje ľahkosť obuvi. Technológia S-TRAC poskytuje maximálnu priľnavosť podrážky. ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.