Topánky Garmont

GarmontHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Garmont je talianska firma, ktorá patrí medzi špičku vo výrobe outdoorovej obuvi.  Popularita turistiky rastie najmä v posledných desaťročiach. Vďaka moderným technológiám, ktoré sa dostávajú aj do sveta obuvi, je nehostinná príroda prístupná prakticky každému. Špičkové materiály zabezpečia, že ľudská noha je v suchu aj v tých najťažších podmienkach. Firma sa vždy snažila byť na technologickej špici vo výrobe športovej obuvi.

Niečo z histórie značky

Garmont má pomerne dlhú históriu, hoci turistické topánky v nej dlho chýbali. Firma začínala v malom už v roku 1867 ako Calzaturificio Morlin v meste Montebelluna v Taliansku. Spočiatku šlo iba o bežnú ručnú výrobu obuvi.

O skutočnom Garmonte môžeme hovoriť až v roku 1964, kedy vznikla firma, ktorej cieľom bola inovatívna lyžiarska obuv. V roku 1968 začala vyrábať tvrdé plastové lyžiarske topánky. V tom istom roku začala vyrábať prvé topánky, ktoré sa aspoň trochu podobali tým dnešným moderným turistickým – Garmont sa pustil do výroby kožených topánok s gumenou podrážkou vyrábanou vstrekovaním.

O tri roky neskôr značka začala vyrábať prvé topánky, ktoré neboli vyrobené z kože. Rok 1971 rokom uvedenie turistických topánok zo syntetickým vrchom.

V roku 1978 predstavuje prvé lyžiarky, ktoré sa obúvajú zozadu. Išlo o model Garmont 970.

V roku 1991 je značke dodaná nová energia a nová podoba. Začína sa prezentovať ako firma ponúkajúca obuv na všetky štyri ročné obdobia a značka  lyžiarskej obuvi.

V roku 1992 firma predstavuje prvú outdoorovú kolekciu.

V roku 2009 sú predstavené dve dôležité kolekcie:

  • Performance Telemark
  • NTN lines

Rok 2010 je časom, kedy predstavila kolekciu zameranú pre milovníkov bežiek. Aj tu sa Garmont stretol s úspechom.

Oficiálna stránka značky: garmont.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Garmont.

Topánky Garmont v našej ponuke

Garmont Pinnacle X-Lite GTX

Garmont Pinnacle X-Lite GTX sú sovedčené turistické topánky s novým vzhľadom. Topánka je navrhnutá na celoročnú turistiku, alpinizmus a mixové lezenie. Jej kvality určite ocenia turisti aj vysokohorský ...

Garmont Nebraska GTX

Pánska trekkingová obuv Garmont Nebbraska GTX je vhodná na celoročné nosenie do prírody alebo do mesta. Nesklame ani pri dlhodobejšom nosení. Technologické prepracovanie udržuje stabilitu, poskytuje komfort ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.