Topánky Christian Louboutin

Christian LouboutinHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Značka Christian Louboutin patrí k tomu najlepšiemu, čo dokáže trh s luxusnou obuvou v súčasnosti ponúknuť.  Topánky značky sú špecifické. "Trademark" tejto značky je neprehliadnuteľný – červená žiarivá lakovaná podrážka.

Christian Louboutin je francúzsky návrhár, ktorý založil vlastnú značku v roku 1991. V prvom roku existencie svojej firmy predal 300 párov obuvi. Dnes ich predáva ročne 700 tísíc. Predaj navyše každým rokom rastie o niekoľko desiatok percent.

Zo života

Christian Louboutin je parížskym rodákom. Jeho život je plný zaujímavých príhod a nevšedných postojov k životu. Možno práve preto dokázal vytvoriť jednu z najlepších značiek luxusnej obuvi.

Záujem o topánky mal už v puberte. Namiesto venovania pozornosti učiteľom, si na hodinách v škole kreslil návrhy topánok. Aj z tohto dôvodu na škole dlho nevydržal.  Potom, čo sa rozhodol opustiť strednú školu, zamieril do Egypta, ktorého kultúrou bol fascinovaný. Záujem o cudzie kultúry prejavil aj cestou do Indie, či životom v Sýrii a ďalších svetových lokalitách.

Napokon sa však vrátil domov do Paríža, kde začal pracovať ako dizajnér obuvi na voľnej nohe. A to aj napriek absencii formálneho vzdelania na tomto poli.

Najväčší podiel na predaji obuvi so značkou Christian Louboutin má Severná Amerika – nasledovaná Európou a Ruskom. Takmer 90 percent produkcie je predávané vo forme veľkoobchodu. Tu však firma výrazne mení stratégiu. Po celom svete postupne pribúdajú nové a nové butiky predávajúce výlučne topánky z autorskej dielne Christian Louboutin.

Danielle Steelová

Za najvernejšieho a najväčšieho zákazníka značky Christian Louboutin možno považovať slávnu spisovateľku Danielle Steelovú.  Tá vraj má doma až 600 párov topánok tejto značky. Ďalšie klebety hovoria o tom, že pri jednej návšteve butiku Danielle Steelová nakúpila až 80 párov topánok.

Oficiálna stránka značky: us.christianlouboutin.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Christian Louboutin.

Skúsenosti a názory:

  1. mihal

    chcem prekvapit ženu a kúpit jej lodičky tejto značky, ale neviem kde ich dostat. Ak by niektora z vas vedela dakujem za info

  2. mihal

    chcem prekvapit ženu a kúpit jej lodičky tejto značky, ale neviem kde ich dostat. Ak by niektora z vas vedela dakujem za info

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.