Topánky Christian Dior

Christian DiorHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Christian Dior patrí medzi najluxusnejšie značky dámskeho oblečenia a obuvi. V svete módy sotva nájdete prestížnejšie meno. Christian Dior je módny dom, ktorý dominuje svetu. Ročný obrať firmy je 25 miliárd dolárov. Ročný zisk je okolo 5 miliárd dolárov. Veľmi slušné čísla. Po celom svete má cez 200 butikov, z ktorých takmer polovica sa nachádza v Ázii.

Príbeh

Christian Dior sa nenarodil do obuvníckej rodiny či rodiny zaoberajúcej sa módou. Jeho rodina bola bohatá, jeho otec bol majiteľom fabriky na výrobu hnojív. Rodičia očakávali, že z Christiana sa stane diplomat. Christian sa však rozhodol vydať iným smerom. Už ako mladík prejavil výrazný príklon k svetu umenia. Vďaka peniazom svojho otca si mohol dovoliť otvoriť galériu, kde predával napríklad aj Picassa.

Všetko sa však zmenilo v kríze počas 30 rokov. Rodinná firma mala ťažkosti a Christian musel predať svoju galériu. Následkom čoho nakoniec bolo aj založenie módneho domu Christian Dior.

Verejnosť vnímala jeho kreácie spočiatku s rozpakmi. V časoch nedostatku všetkého cez druhú svetovú vojny Dior navrhoval šaty vyžadujúce množstvo látky. Verejná mienka sa však čoskoro obrátila v jeho prospech a Francúzi začali Christiana Diora a jeho kreácie milovať.

Nápady

Christian Dior zomrel v roku 1957 na infarkt. Jeho smrť však ani zďaleka firmu nepoložila. Práve naopak. Šesťdesiate a sedemdesiate roky znamenali raketový rast značky Christian Dior. Postarali sa o to aj módny géniovia, ktorí značku po umeleckej stránke viedli. Boli to:

  • Yves Saint Laurent v rokoch 1957–1960
  • Marc Bohan 1960–1989
  • Gianfranco Ferré 1989–1997
  • John Galliano 1997–2011
  • Bill Gaytten 2011–2012
  • Raf Simons 2012–dodnes
Oficiálna stránka značky: dior.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Christian Dior.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.