Topánky Caterpillar

CaterpillarHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Caterpillar je americká spoločnosť, ktorá bola založená už v roku 1925 v Kalifornii. Firma sa zaoberá návrhom, vývojom, výrobou a predajom strojov a strojných zariadení. Do ich portfólia patrí aj predaj poistenia a ďalších finančných služieb. Okrajovo firma zasahuje aj do sveta obuvi.

Výrobca strojov

Caterpillar známy aj ako CAT je najväčším svetovým výrobcom stavebných a banských strojov. Popredná priečka vo svete mu patrí aj pri výrobe lokomotív či veľkých naftových motorov. Je to obrovská firma. Najväčšia vo svojom sektore. V celosvetovom meradle sa radí medzi 50 najväčších spoločností sveta

Licencovanie značky

Takže, firma, ktorá je známa najmä svojimi bagrami, žeriavmi a veľkorozmernými banskými vozidlami, predáva topánky pre bežnú verejnosť? Akokoľvek sa to môže zdať neuveriteľné, tak Caterpillar naozaj stojí aj za známou značkou obuvi. Nejde o dve rozdielne firmy. Aj keď je potrebné spomenúť aj to, že samotná firma s výrobou obuvi v skutočnosti toho veľa spoločného nemá. Caterpillar obuv ani nevyrába, ani len akurát predal práva na používanie značky Caterpillar a CAT. V roku 1994 Caterpillar predal právo používať značku firme  Wolverine World Wide.

Wolverine World Wide

Wolverine World Wide je americký výrobca obuvi, ktorý je známy svojou modelovou radou  Wolverine boots and shoes. Populárne sú aj dcérske spoločnosti tejto firmy – Hush Puppies a Merrell. Wolverine World Wide však vyrába obuv aj pre rôzne ďalšie firmy. Caterpillar obuv je vyrábaná v licencii, respektíve so súhlasom materskej firmy o používaní jej značky.

Wolverine World Wide vyrába aj obuv značky  Harley-Davidson a Patagonia. Táto americká firma rozhodne nepatrí medzi nováčikov na trhu s obuvou. Wolverine world wide má už viac ako 100 rokov. Firma bola založená už v roku 1883 v americkom štáte Michigan.

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Caterpillar.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.