Topánky Aldo

AldoHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Aldo je úspešná kanadská spoločnosť, ktorá predáva obuv a módne doplnky po celom svete. V súčasnosti je firma prítomná vo viac ako 80-tich krajinách po celom svete. Okrem tradičných trhov (domáceho kanadského a európskych) sa značke darí aj v rýchlo rastúcich ázijských trhoch, ktoré sú zdrojom podstatnej časti rastu.

Značku Aldo je vlastnní spoločnosť Aldo Group. Po celom svete má takmer 1600 špecializovaných predajní. Na časti trhov firma prevádzkuje vlastné obchody, na časti sú obchody prevádzkované formou franchisingu.

Z histórie značky

Značku založil v roku 1972 Aldo Bensadoun – z ktorého mena pochádza aj samotný názov. Aldo Bensadoun bol z rodiny, ktorá bola do predaja a výroby obuvi zainteresovaná po mnohé generácie. Nešlo však o nič prevratné. Jeho predkovia sa venovali obuvi v Maroku a Alžírsku. Bensadoun spočiatku nechcel mať s predajom obuvi nič spoločné. Osud si to však predstavoval inak. Bensadoun sa naučil taliansky, aby mohol priamo komunikovať s výrobcami obuvi v Taliansku. Vďaka tomuto sa mu podarilo získavať tovar priamo od výrobcov. Toto mu umožnilo si otvoriť prvý obchod venovaný výlučne značke Aldo v roku 1978 v kanadskom Montreale.

V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje množstvo ďalších značiek. Aldo je iba tou najznámejšou z portfólia firmy. So značkou Aldo je úzko spojená aj značka Call it Spring – ktorá sa venuje vývoju a predaju módnych doplnkov. Aj táto značka prevádzkuje samostatné obchody.

V roku 2012 Aldo podpísalo zmluvu s Madonnou, ktorá firme zabezpečila exkluzívnu kolekciu  Truth or Dare od Madonny. Módna kolekcia bola slávnostne predstavená v mnohých veľkých amerických  obchodných domoch. Kolekcia od Madonny je dôkazom, že Aldo chce vo svete módy skutočne hrať prvú ligu.

Oficiálna stránka značky: aldoshoes.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Aldo vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

  1. Jan

    Mal som nešťastie na kúpu v Aldo, pretože jedna z topánok bola nekvalitne vypracovaná a už po tyždni nosenia začala tlačiť. Chcel som ju reklamovať, ale bohužiaľ z reklamačnheho mi to vratili, že to nie je vyrobná chyba. Škoda toho reklamačného, lebo topánky tam vyzerajú pekne.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.